; istanbul Dövme Salonları | EAGLE TATTOO THEATRE (DÖVME, PİERCİNG, KALICI MAKYAJ)
Haz201121

Yasal Uyarı : Bu yazılar ve resimler ” Eagle Tattoo Theatre ” Cenk Çelikağ’a aittir. Noterden onaylıdır, internet sayfalarında iznimiz olmadan yayınlanması, kopyalanması veya değiştirilmesi halinde yasal işlem yapılacaktır..

Dövme , Piercing ve kalıcı makyaj nedir ?

Dövme :

Dövme, deri tarafından tümüyle yok edilemeyen bir boya maddesinin belirli bir teknikle insan vücudunun altderi yüzeyine kadar işlenmesi ve bu suretle değişik motif, desen yahut resimlerin insan vücudu üzerinde şekillendirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Altderiye ulaşmak için sivri uçlu bir araçla insan vücudu üzerinde küçük yarıklar veya delikler açılır. Açılan bu yarıklara iğne, diken gibi bir araç yardımı ile gerekli boya maddesi konur. Ya da Eskimoların kullandıkları bir teknikle, deri iğneyle delindikten sonra, is’e bulanmış bir iplik deriye geçirilerek, boya deri altına yerleştirilir. Diğer bir teknik, açılan yarıklara barut veya güherçile içeren karışımları yayarak bunları ateşlemektir. Bu işlemlerden, özellikle derinin yakılması işleminden sonra deride hiçbir zaman çıkmayan açık ya da koyu mavi renkli bir yanık izi oluşur.

Dövme yapılırken en çok kullanılan boya maddesi istir. İsle birlikte çivit, antimuan tozu, kavrulup dövülmüş kemik tozu, çeşitli bitki özleri, safran ve kına da kullanılır. Bu malzemelere göre deride beliren izler kırmızıya yakın bir tonda olabilir.

Piercing:

Mayalı soylular dillerini ve genital organlarını yine dini törenlerde kan akıtmak amacıyla deldiriyorlardı. Kuzey Amerikalı yerliler de göğüs piercing’lerinden asılarak dini törenlerde farklı bilinç düzeylerine ulaşmak isterlerdi. Asya’da şamanlar dini törenlerde transa geçmenin göstergesi olarak yanak ve dillerine geçici piercing uyguluyor. Yine Sufiler, Hindistan, Sri Lanka ve Malezya’daki Hindular da aynı amaçla piercing’e başvuruyor.

Tarih boyunca piercing birçok farklı kültür tarafından uygulandı. Tarihte genel anlamda piercing aristokrasiyle özdeşleştirilir, üretkenlik ve cesareti çağrıştırırdı. Mısırlı firavunlar göbek deliklerine ritüel olarak piercing uygular, Romalı savaşçılar erkekliklerini göstermek için göğüslerine piercing yapardı. Maya kültüründe ise dil piercingi ruhani bir ritüeldi.

Kalıcı Makyaj :

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

24 comments

 1. Verdie Ehle dedi ki:

  Hello my friend! I wish to say that tattoo images awesome, nice written and come with approximately all important infos. Iˇd like to look more tattoo design posts like this .

  • cenk dedi ki:

   Thank u Verdie ,) all our tattoo works added also if u want to learn anything about tattoo plase write it again ..

 2. Pelin Çakır dedi ki:

  Gerçekten işe yarar bilgiler vermişsiniz benim vücudumun bacak ve bel kısmında dövmeler var ama bu dövmeleri yaklaşık 10 yıl önce yaptırmıstım renkleri biraz soluk oldu düzeltmeye gelmek istiyorum görüşmek üzere

  • cenk dedi ki:

   Tesekkurler Pelin hanim dovmelerinizi duzeltmeye gelmeden once telefonla arayip randevu almaniz yeterli olacaktir, gorusmek uzere ,)

 3. Cathie Harbeck dedi ki:

  I was looking at some of your tattoos on this internet site and I believe this internet site is very informative! Continue posting.

 4. Kerry Gutrerrez dedi ki:

  Of course, what a fantastic blog and informative posts, I definitely will bookmark your website.All the Best!

 5. cardaddy dedi ki:

  Aloha mate! Where can I find more articles on this topic?

  • admin dedi ki:

   There are every information about tattoo on this web page so u want to find english ?

   • Honeysuckle dedi ki:

    Walking in the presence of giants here. Cool tikhinng all around!

    • admin dedi ki:

     Walk around on it ,)

    • Starleigh dedi ki:

     I serhaced a bunch of sites and this was the best.

     • admin dedi ki:

      our company idea is always be the best one all of the world so thank u for your good words ,)

     • irem dedi ki:

      Dövme Salonunuzun konseptini çok beğendim kızılderili dövmelerinin ağırlıklı olduğu bir yer izlenimini veriyor ilk bakışta ama benim için önemli olan dövme salonunun sterilliği.Bu konuda da iyi olduğunuzu sitenizde yayınlamıış olduğunuz Profesör Doktor referansınızdan anlıyorum.İyi çalışmalar dilerim en yakın zamanda bende size uğrayacağım.

     • cenk dedi ki:

      Gorusleriniz icin cok tesekkur ederim irem hanim,Sterillik ve yapmis oldugumuz isler kalitemizi yansittigindan dolayi en onemli referensimizdir.Gorusmek uzere…

    • Sefa dedi ki:

     Body Piercing | Dudak | Göbek Piercingi | Kas | Kulak …. Piercing te iyilesme suresince bakim cok onemlidir. Piercing tamamen iyilesinceye kadar uyurken piercinginizi cikarmalisiniz. ..Bu gercek doktorlar tarafindan aciklanmis bir bilgidir.

     • cenk dedi ki:

      Sayin Sefa,verdiginiz bilkgi tamamen yanlistir,Lutfen sitemizdeki Piercing bakim kismini kontrol ediniz.Piercing iyilesme suresince kesinlikle vucudtan cikarilmamalidir.

  • Wiseman dedi ki:

   Help, I’ve been inofmred and I can’t become ignorant.

Leave a Comment

error: Yasal Uyarı: Kopyalanması veya değiştirilmesi halinde yasal işlem yapılacaktır !
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.