Yasal Uyarı : Bu yazılar ve resimler ” Eagle Tattoo Theatre ” Cenk Çelikağ’a aittir. Noterden onaylıdır, internet sayfalarında iznimiz olmadan yayınlanması, kopyalanması veya değiştirilmesi halinde yasal işlem yapılacaktır.

Piercing Tasarımlarımız Başlamıştır

 Uygulamalarımız turkiye,istanbul,en,iyi,piercing,cesitleri standartlarının   &   Çeşitlerimiz  best,piercer,on,the,earth standartlarının                                             piercing,tasarim,kupeleri,cesitleri,istanbul üzerindedir piercing,tasarim,kupeleri,cesitleri,istanbul

Dünya’da Sadece Bizde Olan Çeşitlerimize

INSTAGRAM adresimizden bakabilirsiniz

cene,çene,piercing,delim,yerleri,bölgeleri
Çene Piercingleri, Labret, Chin, Lowbrets adını verdiğimiz çene bölgesinin tümüne yapılan delme işlemidir. Her bir çene piercing bölgesinin iyileşme süreci yapıldığı yere ve kişinin kendi dokusuna göre farklılık gösterir.
Çene piercingleri için surgical steel’den üretilmiş özel piercing iğneleri kullanıyoruz, kullandığımız iğnelerin hepsi kapalı paketlerde ve hava ile teması bulunmamaktadır. Kesinlikle iğneleri steril etmiyoruz, tamamı tek kullanımlıktır! Ayrıca hiçbir piercing için amatörlerin yaptığı gibi dışı plastik olan, damar yolu açma iğnesi olarakta bilinen anjioket kullanmıyoruz.

Kelime “LAY-brit” olarak telaffuz edilir ve Latince dudak için “labrum” dan türetilmiştir.Orta Afrika ve Güney Amerika kabileleri arasında Labret piercing çok yaygındır ve büyük ahşap veya kil levhalar çene kısmına yerleştirilir.Royal British Columbia Museumtarafından 8400 yıl önce antik İran, Bulgaristan ve Sudan Upper Nile Valley de Çene Piercinginin kalıntılarına rastlandığına değinilmiştir. Labret Piercingler Sudan’dan güneye Kenya ve Uganda da çok sık olarak kullanılmıştır.
Malideki Dogon kabilesi ve Etiyopyadaki Nuba kabilesi üyeleri tarafından kullanılmıştır. Dogon kabilesi dünyanın kendi tanrıları olan “Noomi” tarafından dişlerinden çıkarak yaratıldığına inandıkları için dinsel olarak Labret Piercinglerini kullanmışlardı.
3500 yıl önce Orta Amerika’da labret takı Mesoamericans olarak betimleniyordu. Daha sonra, jaguar şekli, kuş kafaları altın çıtçıt insanlar tarafından imal edilmiştir. Toltec tanrısı Quetzalcoatl bazen bir labret ile tasvir edilir. Dudak delimlerindeki süsleme , dekorasyon özellikle alt dudakta 1500’lerde İspanyollar’a ulaşana kadar Orta Amerika’da devam etti. Delici için kullanılan kelime “tentetl” dir.
Kuzey Alaska da kabilelerin 5200 yıl önce labreti benimsedikleri arkeolojik kanıtlar gösteriyor. Balina mürettebat liderleri bir balina kuyruğu andıran dudak labretleri takarken Şamanlar, bir mors dişine benzer tasarlanmış labret kullanıyorlardı. Eskimolar ve Aleut kabileleri genellikle iki piercingi, alt dudağın her iki tarafında delikli bakır yüzük yerleştirirlerdi. Her iki cinsiyette Labrets takılırdı; erkekler ergenlik dönemine geldiklerini bu şekilde simgelerdi.
Uzak doğu Rusya’da Kamçatka yarımadasından gelen labret süsler ve arkeolojik örnekler MÖ. 8700 yıllarına dayanmaktadır. Onlar Ushki kültürünün ürünleri olan taş ve basit fişleri kullanıyordu.
Kuzeybatı Hint Kabileler, Tlingit ve Haida gibi Kuzeybatı Pasifik kabileler arasında, kadınlar labret süsler kullanırdı ve genellikle özenle taktıkları durumunu göstermek için dekore ediyorlardı. 5000 yıl önce South British Columbia da labret süsler arkeolojik bulgular elde edilmiştir.
Eski Aztekler ve Mayalar da labret piercingi erkek üyeler kullanmışlardır. Aztek kültüründe, labret giyilen süsleme türü bireyin sosyal rütbesi ile karşılık gelmektedir. Takıları saf altından, yılan derisine şekil vererek, beyaz taslardan ve yeşim taşından yapmışlardı. Kızılderililer, Kuzeybatı Pasifik, Kuzey Kanada ve Alaska Inuit halkları Labret Piercingleri fildişi, kabuk, ahşap, ve genellikle kemikten oyarlardı.
Malavi Makololo kabilesi Pelele denilen üst dudak dudak plakaları takarlardı. Afrika kaşif Dr. Livingstone kabile şefine neden olduğunu sorduğunda, şef; “güzellik için!” dedi. Erkeklerin sakalları var, kadınların ise sadece pelelesi.Dr. Muraz her iki dudaklarına çapı 24 cm dudak plakaları yerleştiren Saras-Djinjas kabilesinden söz etmektedir.
Modern Batı kültürünün “modern ilkel” kültürün yükselişi ile 1980’lerin sonlarında labret popüler oldu. Piercing, 1990’lar ve 2000’lerde aracılığıyla daha kabul edilebilir hale geldikçe, labret yapılan en popüler yüz piercinglerinden biri haline geldi.

spiral,cene,piercing,fiyati,ne,kadar,istanbulcene,piercing,resimlerisnake,bites,labret,yilan,isirigi,piercing

cene,piercingi,fiyaticene,piercing,titaniumlabret,çene,piercing

çene,piercing,modellerititanyum,çene,piercingçene,delim,fiyatı

toplu,cene,piercing,modelleriyuvarlak,çene,piercing,cesitlerisiyah,çene,piercing,küpeleri

en,iyi,piercing,yapan,yerler,istanbulcene,piercing,delimleri,besiktasçene,piercing,acırmı,nasıl,yapılır

çene,piercing,fiyatlari,cesitlerierkek,çene,piercing,resimleristeril,çene,piercing,nerde,nerede,yapilir

sağlıklı,çene,piercing,yapan,yerlersivri,uçlu,çene,piercing,modelleri,beşiktaşhalka,cene,piercing,cesitleri

besiktas,chin,piercingbesiktas,piercingtitanium,çene,piercing,beşiktaş

beşiktaş,piercingci,en,iyiçene,piercing,delimi,videopiercing,fiyatları,nerde,nerede,yapilir

cene,labret,piercingrainbow,labret,piercingcene,piercing,fiyati,besiktas

 

16 Comments

 1. Bengüsu dedi ki:

  Merhaba ben çeneme piercing taktırmak istiyorum ama acır diye korkuyorum acaba yaparken uyuşturuyormusunuz diye merak ettim şimdiden teşekkür ederim cevabınız için

  • cenk dedi ki:

   merhaba bengisu, piercing yaparken istege bagli sadece krem kullanarak uyusturuyoruz we bu uyusuklukta piercing daha az acisiz hale geliyor yani korkmanizi gerektirecek birsey yok ,)

 2. busra dedi ki:

  Ücretini öğrenebilir miyim ?

 3. ebru dedi ki:

  Ceneme dudagımın tam altına bende ppıercıng ıstıyorum fıyatlarını ogrenebılır mıyım?

 4. demet dedi ki:

  merhaba,ben de çeneme piercing yaptırmayı düşünüyorum,fiyatları nasıldır acaba?

 5. Eylül dedi ki:

  Merhaba ben çenemi deldirmek istiyorum fakat tam dudağımın altı sayılmaz daha aşağısını. Farkı ne olur daha fazla mı sorun yaşarım merak ediyorum ayrıca fiyatı öğrenebilirsem çok sevinirim 🙂

  • cenk dedi ki:

   merhaba, piercing icin kullandigimiz igneler tek kullanimlik ayrica kupeler sterildir bu yuzden hicbir sorun yasamazsiniz, yalniz piercing yapildiktan sonra 2 hafta suresince bolgeye bakim uygulamaniz gerekir, fiyatlar sececeginiz piercing kupesine gore degisir.

 6. Seher dedi ki:

  Çene için piercing fiyatlarını öğrenebilir miyim?

 7. Orhan dedi ki:

  Çene piercing delim fiyatı öğrenebilirmiyim ve takacağınız piercing fiyata dahil mi ?

  • cenk dedi ki:

   cene piercing fiyatini e-mail adresinize gonderdik, sececeginiz piercing kupesine gore fiyat degisebilir, fiyata piercing dahildir

   Not:Amatorlere piercing yaptirip sorun yasadiktan sonra sorulariniz icin bizimle iletisime gecmeyiniz

 8. MElek dedi ki:

  Labret piercing istiyorum çeneme minik bir şey olabilir yüzüm küçük çünkü:) Fiyatı nedir acaba,öğrenebilir miyim?

  • cenk dedi ki:

   cene icin labret piercing fiyati e-mail adresinize gonderildi

   Not:Amatorlere piercing yaptirip sorun yasadiktan sonra sorulariniz icin bizimle iletisime gecmeyiniz

Leave a Comment

error: Yasal Uyarı: Kopyalanması veya değiştirilmesi halinde yasal işlem yapılacaktır !
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.